Informace o Covid-19

Buďte ohleduplní a chraňte před infekcí koronavirem sebe i ostatní.

Prosíme, používejte na klientských pracovištích VZP roušky nebo jiný způsob zakrytí úst i nosu. Naši zaměstnanci je samozřejmě při jednání s vámi mít budou.

Pro očistu rukou můžete na našich pracovištích použít připravenou dezinfekci s virucidním účinkem.

Snažte se také dodržovat odstup od ostatních osob a respektujte, že počet osob nacházejících se na klientském pracovišti je regulován tak, aby mezi sebou mohly dodržovat doporučený odstup minimálně 2 metry.

V souvislosti se zhoršenou epidemickou situací a vládními nařízeními mohou být některé pobočky uzavřeny nebo mohou fungovat v omezeném režimu, tj. s upravenými úředními hodinami pro veřejnost. Před cestou na pobočku si prosíme zkontrolujte, zda to není případ právě té vaší


V komunikaci s námi využívejte přednostně bezkontaktní možnosti:

Žádosti o příspěvek z fondu prevence můžete podat elektronicky, nebo zaslat poštou či datovou schránkou.


Průběžně sledujte aktuální informace.


Potřebujete informace ohledně cestování, výsledků prováděných testů, zdravotních potíží, rizikových kontaktů, karantény a dalších témat spojených s koronavirem?

Volejte linku 1221, na vaše dotazy zde odpoví proškolení operátoři.

Linka 1221 je dostupná 7 dní v týdnu, pracovní dny: 8.00 – 19.00 hod., víkendy: 9.00 - 16.30 hod.

Další informace naleznete také zde:


Dodržujte zásady zvýšené osobní hygieny.

Jedním z preventivních doporučení, jak se chránit před možnou nákazou koronavirem, je dodržování hygienických pravidel. Patří mezi ně i časté mytí rukou či používání antibakteriálního gelu s obsahem alkoholu. Zda postupujete při mytí rukou či jejich dezinfekci správně, si ověřte na základě níže zveřejněných postupů vydaných Světovou zdravotnickou organizací. Návody si můžete prostřednictvím intranetu rovněž stáhnout. Další informace týkající se hygieny rukou jsou k dispozici na stránkách Státního zdravotního ústavu.