Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

Personální změny ve vedení VZP

29. dubna 2013 | tisková zpráva

Personální změny ve vedení VZP

Ředitel VZP Zdeněk Kabátek realizoval změny na klíčových manažerských postech pojišťovny. Nové obsazení pozic tří náměstků má za cíl v maximální možné míře zvýšit obchodní potenciál firmy, zlepšit péči o klienty a pomoci zajistit VZP co nejlepší hospodářský výsledek.

„Ke změnám jsem se rozhodl po zralé několikaměsíční úvaze. Všichni noví náměstci jsou kvalitní manažeři, schopní vnímat a naplňovat moji strategii,“ uvedl ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Dva ze tří nových náměstků přitom přicházejí zevnitř VZP – jde tedy o přirozený kariérní postup ve firmě.

Dosavadní náměstkyně pro zdravotní péči Miloslava Šlajsová dne 30. 4. 2013 končí ve své funkci a následně převezme vedení Odboru interního auditu a kontroly. Na její místo nastoupí od 1. 5. 2013 nynější ředitel Odboru léčiv a zdravotnických prostředků Petr Honěk. Petr Honěk má dlouholetou praxi v oboru léčiv, ve VZP odvádí dlouhodobě špičkovou práci a má i neocenitelné zkušenosti z privátního sektoru.

Současný náměstek pro informatiku Hubert Maxa odchází k 31. 5. 2013 do důchodu a nyní je v pracovní neschopnosti. Od 1. 5. 2013 bude výkonem jeho funkce pověřen dosavadní ředitel Odboru interního auditu a kontroly Pavel Východský. Od 1. 6. 2013 pak bude do této funkce řádně jmenován. Pavel Východský byl i doposud členem Top managementu VZP, díky své dosavadní pozici má dokonalý přehled o situaci firmy a své rozsáhlé zkušenosti bude moci v nové funkci naplno využít.

Ředitel Zdeněk Kabátek dnes odvolal náměstka pro služby klientům Ivana Dvořáka. Jeho funkci zaujme Marta Řežábková. Přichází ze soukromé sféry, v níž má šestnáct let manažerských zkušeností v těch nejvyšších pozicích u zahraničních firem, včetně postů generální ředitelky.  Ve své dřívější kariéře se zaměřovala především na problematiku léčiv a zdravotnictví.

K 31. 5. 2013 končí na vlastní žádost v pozici náměstka pro právo a legislativu Martin Ježek.  I nadále však zůstává zaměstnancem VZP. Pozice náměstka zůstane dočasně neobsazena a bude na ni vypsáno výběrové řízení.

Končícím náměstků ředitel Kabátek poděkoval za dosavadní práci pro pojišťovnu. „Mým cílem je upevnit pozici VZP jako moderní firmy a současně klíčového pilíře zdravotního systému v České republice. Provedené změny mi zajistí maximální personální podporu při řízení pojišťovny,“ dodal. Se změnami, které jsou plně v kompetenci ředitele, dnes také seznámil členy Správní rady VZP.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Kontaktujte nás - 952 222 222

E-komunikace


Pobočky

Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Praha Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj Mapa krajů

Úřední deska


O nás

Stáhněte si

© 2015 VZP ČR, Všechna práva vyhrazena